September 2013

Setkání s Carrie B.

26. september 2013 at 18:46 | Minty |  poviedky
Jméno Carrie Bradshaw zná snad každý, i když není zrovna fanouškem Sexu ve městě. I mně učarovalo. No seznámila jsem se raději s jejím mladším já z knihy Deníky Carrie B. Ráda sním o stroji času, kupříkladu. Ale takový stroj, co by mi přivolal do reality knižního hrdinu a naopak, zní také velice dobře. Koho bych si tak nechala poslat? Annu ze Zeleného domu, Janu Eyerovou? Asi bych věčně někoho hostila. Ale teď jsem se rozhodla poznat Carrie. Uvidíme se New Yorku.
Zasněžený, slunný, podzimní. Těžká volba, ale miluju svoje narozeniny a tak to bude spíše zasněžený New York. A co na sebe? Budu tedy doufat, že stroj mě umí nějak nahodit. Nebyl to žádný tvrdý pád, jako to bývá v sci-fi filmech, když hrdinové cestují časem. Měkce jsem přistála na zadním sedadle legendárního žlutého taxíku. Měla jsem na sobě fialové tečkované šaty, které zakrývala vojenská bunda a na nohou jsem měla černé punčochy a žluté lodičky. Páni, pomyslela jsem si. Taxík přejel kolem několika známých míst a zastavil u kavárny, jejíž název si asi budu muset vymyslet. Uprostřed seděla dívka s blond kudrnatou hřívou a popíjela kávu.
"Carrie!" Zavolala jsem na ni a ona se hned otočila a s úsměvem mi zamávala. Vybrala jsem se ke stolu. "Ahoj." Pozdravila jsem.
"Ahoj zlato." Zírala jsem na ni jako na zjevení, s očima dokořán a jen tak tak jsem držela zavřenou pusu. "Emily, jsi v pohodě?" Emily? Kdo je Emily?

Je to jako v Nekonečném příběhu, kdy se Bastien stane součástí příběhu. Krása. S Carrie jsme se nádherně zapovídaly a já jsem si chvíle s ní užívala plnými doušky. Prozradila mi všemožné z jejího života, poradila mi jak psát a nějaké její módní tajemství. Bohužel čas se zkrátil a opět jsem naskočila do žlutého taxíku směr Praha. Ale kdo ví, možná se s Carrie ještě někdy uvidíme.

Počet znakov: 1492
Počet znakov (s medzerami): 1798

Len drobná poznámočka. Som pôvodom so Slovenska, ale dlho žijem v Prahe, preto je poviedka v češtine :).